Tarot Online

Projektor do kina domowego – jak go wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy można wyobrazić sobie coś lepszego niż oglądanie filmów w sobotni wieczór na wielkim ekranie nie ruszając się nawet z domu? Taką możliwość oferuje nam projektor do kina domowego. Czy z powodzeniem zastępuje on tradycyjny telewizor? Sprawdzamy!

W czym projektor do kina domowego jest lepszy o telewizora?

Głównym argumentem jest tutaj wielkość obrazu, która przewyższa każdy telewizor co najmniej kilkukrotnie. Zapewnia to naprawdę gorące emocje podczas oglądania meczu, czy też możliwość całkowitego „wejścia” w świat naszej ulubionej gry wideo.  Projektory oferują naprawdę dobrą jakość obrazu połączoną z dobrym kontrastem i wiernie oddanymi kolorami.

Warto wiedzieć!

Projektor może być wolnostojący lub mocowany do ściany lub sufitu. Nie musimy kupować do niego ekranu, jednak należy pamiętać, że zapewni on dużo większy komfort i lepsze wrażenia niż wyświetlanie filmu na ścianie.

Projektory do kina domowego zwykle nie odtwarzają dźwięku. Dlatego też powinniśmy być przygotowani na zakup dodatkowych głośników. Dodatkowo projektory nie są bezgłośne. Zespoły chłodzące muszą bardzo aktywnie chłodzić lampę, aby chronić ją przed przegrzaniem, a szum, który przy tym słychać może być dla niektórych niekomfortowy. Nie jest to jednak zbyt głośne działanie, takie samo jakie wydaje działający komputer czy konsola.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Poniżej podamy kilka wskazówek, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru naszego sprzętu:

  • rozdzielczość- najważniejszy parametr. Do wyboru mamy trzy warianty: HD Ready (raczej niepolecany), Full HD (najpopularniejszy i uniwersalny) oraz 4k (dla bardziej wymagających użytkowników); nie warto kusić się na najtańsze opcje- lepiej zainwestować i skorzystać z lepszej oferty
  • jasność- dot. zastosowanej w projektorze lampy, mierzy się ją w lumenach (lm); w warunkach domowych sprawdzą się projektory o jasności od 2000 do 3000 lm.
  • kontrast- im wyższy kontrast tym lepszej jakości obraz otrzymamy; modele z niskim kontrastem bądź niską jasnością mogą sobie nie poradzić z wyświetlaniem obrazu w ciągu dnia
  • złącza- bardzo łatwo o nich zapomnieć, a przecież ich obecność bądź też brak znacząco mogą wpłynąć na późniejsze korzystanie z naszego projektora; im więcej złączy tym lepiej! Nie ma co inwestować w projektor bez choćby jednego złącza HDMI i USB

Czy warto?

Jak najbardziej! Należy jednak przemyśleć potencjalne zastosowanie oraz wybrać najbardziej korzystne dla nas parametry. Taka inwestycja może sprawić, że znajomi zamiast do kina coraz częściej będą wpadać do nas na seans filmowy.