Tarot Online

Programy do projektowania 3D, które warto znać

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Istnieje wiele programów do projektowania 3D. Wiele oprogramowań jest niedoceniane lub są mało popularne. Najważniejsze są oczywiście umiejętności, zdobyte ciężką pracą i pozyskiwaniem wiedzy. Jednak nie wykorzysta się w ich praktyce, gdy nie korzysta się z dopasowanych narzędzi. Jest bardzo dużo programów do projektowania 3D. Warto korzystać z możliwości, które dają najnowsze narzędzia. Oto kilka programów do tworzenia modelów 3D, które warto znać.

3D Slash

Premiera tego programu nastąpiła w 2013. Zaprogramowała go Silvaina Hueta. Ciekawostką jest, że w stworzeniu tego narzędzia, pomógł jej własny syn. Grając w grę, zainspirował Silvaine do pracy nad nowym, obszernym projektem. Gra w, którą grał jej syn, opierała się na kwadratowym świecie, w którym wszystko było tworzone za pomocą bloków. Zamysł ten został wykorzystany w narzędziu 3D Slash. Modele są tworzone za pomocą kostek. Zmniejszając lub powiększając bloki, można uzyskać przeróżne modele 3D. Program przez długi czas się rozwijał i zyskał dużo nowych funkcji. Najciekawszą opcją w 3D Slash jest przekształcanie prawdziwego otoczenia i przenoszenie je do programu za pomocą przesłania obrazu. Zaletą oprogramowania jest przede wszystkim dokładność i opcje dające wiele możliwości. Jest to znakomity wybór dla początkujących, ale zaawansowani projektanci także znajdą przydatne funkcje w tym programie. Występuje w bezpłatnej oraz płatnej wersji.

SCULPTRIS

Sculptris jest stworzone przez autorów znanego Zbrusha. Zaletą jego jest prostota i przyjemny design. Polecany jest dla osób ceniących sobie perfekcjonizm. Dokładność rzeźbienia pozwoli na zdobycie niesamowitych efektów, nie korzystając przy tym ze skomplikowanych narzędzi. Przed podjęciem decyzji na zakup Zbrusha, warto spróbować tego darmowego programu twórców. Modelowanie polega na przekształcanie bryły. Zmieniając jej kształty, można otrzymać niesamowite modele i kształty. Proste funkcje pozwolą na kreatywne ukształtowanie początkowej figury. Można także dodawać nowe kule i elementy. Możliwości jest bardzo wiele. Podsumowując, jest to dobra aplikacja dla początkujących lub dla tych, którzy zastanawiają się nad zakupem Zbrusha.

SKETCHUP

Sketchup charakteryzuje się narzędziami do tworzenia budynków oraz wnętrz. Ten program różni się nieco od wyżej wymienionych. Projektowanie modelów architektury lub inżynierii jest satysfakcjonujące z powodu przyjemnego interfejsu. Osoby interesujące się budownictwem powinny zapoznać się z tym programem. Tworzenie mebli, pokoi czy nawet budynków, będzie proste i szybkie z oprogramowaniem Sketchupa. Atrybutem tego programu do projektowania 3D, jest również łączenie się z innymi programami i przejmowanie projektów. Sketchup ciągle się rozwija i ostatnio dzięki aktualizacji dostał możliwość druku 3D. Stworzone dla projektantów i architektów narzędzie występuje w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej.

Sprawdź także oprogramowanie do projektowania ogrodu.