Tarot Online

Oprogramowanie do projektowania ogrodu

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Projekt ogrodu – większość z nas słysząc to hasło od razu wyobraża sobie, że trzeba będzie zlecić to zadanie profesjonalistom i nie jest to oczywiście kłamstwo, ale jeżeli mamy chociaż trochę zmysłu estetycznego i odrobinę wolnego czasu, to możemy spróbować wykonać taki projekt we własnym zakresie. Jak to zrobić? Czy potrzebne będą nam specjalistyczne programy do projektowania ogrodu, które uderzą w nasz budżet?

Nie takie oprogramowanie straszne

Jak zaprojektować ogród marzeń? Pozornie może wydawać się to nie takie proste, na szczęście w internecie znajdziemy wiele darmowych programów, udostępniają one nam narzędzia, dzięki którym swobodnie będziemy mogli spełnić swoją wizję ogrodu i dokładnie się jej przyjrzeć. Oprogramowanie do projektowania ogrodu możemy podzielić na dwie główne kategorie graficzne:

  • programy do projektowania ogrodu 2D,
  • programy do projektowania ogrodu 3D.

Różnorodność możliwości

Programy 2D pozwalają nam na rozmieszczenie interesujących nas roślin w dwóch wymiarach, co znaczy, że będziemy mogli obejrzeć efekt naszej pracy na zasadzie projektu, który został naniesiony na kartkę papieru. Takie rozmieszczenie obiektów w programie może pozwolić nam jedynie na wstępne planowanie w którym miejscu chcielibyśmy później zasadzić rośliny. Większe pole manewru daje nam oprogramowanie 3D, dzięki któremu poza zaplanowaniem ogrodu, możemy także obejrzeć nasz projekt w pełnym trójwymiarze, na zasadzie wirtualnego spaceru. Co jednak idzie w parze za bardziej zaawansowaną grafiką, to złożoność obsługi. Programy trójwymiarowe mogą być nieco trudniejsze do opanowania względem dwuwymiarowych, warto jednak sprawdzić obie opcje. Jeżeli nie chcemy pobierać żadnych plików na swój komputer, rozwiązaniem może być także projektowanie ogrodu online, dzięki czemu możemy wykonać swój projekt jedynie poprzez stronę internetową i zapisać rezultaty.

Dodatkowe atuty

Zdecydowanym plusem programów do projektowania ogrodów jest to, że mają one zapisane nazwy roślin, których używamy w trakcie projektowania, co może ułatwić nam zakup pożądanych przez nas sadzonek. Po prostu drukujemy listę użytych przez nas drzew, krzewów czy kwiatów i możemy udać się do lokalnej szkółki, bądź wykonać zamówienie przez internet. Jeżeli program, który wybierzemy nieco nas przytłoczy – bez paniki! W internecie znajdziemy także poradniki do projektowania ogrodów, które przeprowadzą nas przez podstawy obsługi programów, dzięki czemu spokojnie nauczymy się wszystkiego co istotne. Niektóre serwisy oferują także konsultacje naszego projektu z profesjonalnym projektantem, może być to ciekawa propozycja, aby zweryfikować nasze dzieło.