Tarot Online

Oprogramowanie do lokalizacji telefonu pomoże ci odnaleźć smartfona

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli obawiasz się, że Twój telefon może zostać skradziony bądź masz tendencję do gubienia rzeczy, z pomocą przychodzi oprogramowanie do lokalizacji telefonu. Instalując je, w dość prosty sposób zapewnisz sobie wcale nie tak mały margines bezpieczeństwa.

W dzisiejszych czasach w prawie wszystkich telefonach komórkowych wbudowany jest nadajnik GPS. Pozwala on na wyświetlenie położenia urządzenia, nawet w przypadku jego kradzieży czy zaginięcia. Jako użytkowcy musimy jedynie połączyć adres e-mail z komórką oraz ściągnąć odpowiednią aplikację. Ona z kolei śledzi i pokazuje miejsce telefonu na mapie przy użyciu połączenia internetowego. Dla Twojego bezpieczeństwa – funkcja lokalizująca urządzenie powinna być zawsze włączona.

Oprogramowanie do lokalizacji telefonu

  •  z Androidem

Istnieje wiele aplikacji pozwalających śledzić sygnał GPS telefonu. Są one darmowe, pobrać je można ze sklepu Google Play. Dla przykładu aplikacje pozwalające lokalizację urządzenia to m.in. AndroidLost, Find My Phone Android lub Tracker for Samsung (dla posiadaczy urządzenia tej firmy).

Zainstalować też można Managera Urządzeń Android. Pozwoli on nie tylko zlokalizować urządzenie z dokładnością do 100 metrów, ale także zablokuje je, czy usunie z niego wszystkie dane. Niestety, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, musisz pamiętać, że jego efekt jest nieodwracalny. Danych nie będzie można już odzyskać, natomiast zyskasz pewność, że nie zostaną one użyte w nieodpowiedni sposób.

  • iPhone

Żeby zlokalizować iPhona, należy zalogować się na indywidualne konto do iCloud. Tam z kolei wybrać polecenie „Znajdź mój iPhone”. Aby proces zadziałał w ustawieniach telefonu, musimy aktywować aplikację Find My iPhone.

  • BlackBerry

Namierzenie telefonu umożliwia ściągnięcie i konfiguracja aplikacji BlackBerry Protect. Podobnie jak w przypadku iPhone czy Managera Urządzeń Android, logujemy się na indywidualne konto i wybieramy polecenie „Pokaż lokalizację”.

Oprogramowanie do lokalizacji telefonu nie wystarczy

Jeśli zgubisz swój telefon, bądź ktoś go ukradnie przede wszystkim należy spróbować usunąć z niego wrażliwą zawartość (dane logowań i hasła, zdjęcia, kontakty). Konieczny też jest telefon na policję i poinformowanie o zdarzeniu oraz skontaktowanie się z infolinią w Twoim banku. Ma to na celu udaremnienie wszelkich prób przelania środków finansowych z naszego konta.

Zainstalowane oprogramowanie do lokalizacji telefonu to dodatek bardzo użyteczny. Należy pamiętać jednak, że działa tylko na włączonym i podłączonym do Internetu telefonie.