Tarot Online

Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw do aparatu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

To żadna tajemnica, że coraz więcej osób zamiast tradycyjnych aparatów fotograficznych wybiera jednak robienie zdjęć swoimi telefonami. Rynek jak zwykle odpowiednio odczytał potrzeby swoich klientów i teraz każdy może kupić zewnętrzny obiektyw do iPhone’a, który ma za zadanie rozszerzyć opcję fotografowania w sprzęcie. Czy warto w niego zainwestować?

Jak wygląda obiektyw do iPhone’a?

Jest to po prostu nakładka, którą umieszczamy na telefonie. Zajmuje to zaledwie parę sekund. Mamy kilka opcji obiektywów do wyboru: rybie oko, obiektyw szerokokątny oraz makro. Materiał, z którego zrobione są obiektywy jest bardzo wytrzymały i precyzyjnie wykonany. Pewnie trzyma się naszego iPhone’a, ale równocześnie nie ma żadnych problemów z jej nałożeniem czy późniejszym ściągnięciem.

Nie jest wymagane żadne specjalne oprogramowanie ani dostęp do WiFi czy Bluethooth. Po nałożeniu obiektywu od razu można zabrać się za fotografowanie!

Gadżet służący do zabawy

Należy mieć na uwadze, że obiektyw do iPhone’a to raczej gadżet aniżeli profesjonalny sprzęt. Nie zapewni nam idealnej ostrości czy pełnego szerokiego kąta. Jeżeli nie mamy jednak zbyt wygórowanych oczekiwań, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy się mogli nim cieszyć i tchnąć nowe życie w nasze zdjęcia!

Rozmiar

Jego niewielki rozmiar z pewnością dla wielu będzie na plus. Z dużą łatwością można go zawsze nosić przy sobie, nie zajmuje dużo miejsca. Jednak osoby roztrzepane mogą mieć problem ze znalezieniem wrzuconego pospiesznie do torby obiektywu. Wystarczy chwila nieuwagi i dekiel bądź też cały obiektyw magicznie wyparowuje.

Wady

Ciągłe ściąganie i zakładanie obiektywu może naruszyć folię ochronną, której większość z nas używa.  Dodatkowo, obiektyw nie jest dostosowany do używania go wraz z nakładką na telefon. Dlatego też  fani różnokolorowych case’ów  będą musieli pożegnać się z ozdobą na swojego smartfona bądź też zainwestować w specjalną obudowę na obiektyw, która pozwala na korzystanie z aparatu przy jednoczesnym posiadaniu nakładki. Należy jednak liczyć się z dosyć sporym kosztem.

Czy warto?

Jeśli fotografia komórkowa stała się Twoją pasją i wciąż szukasz sposobów na udoskonalanie swoich zdjęć, jak najbardziej! Jeśli jednak szukasz profesjonalnych rozwiązań i zależy Ci na czymś więcej niż zabawie, polecamy jednak zainwestować w porządną lustrzankę.