Tarot Online

Mobilny aparat EKG – jak to działa?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Elektrokardiograf, czyli urządzenie monitorujące czynność pracy serca ma szerokie zastosowanie we współczesnej medycynie. Jest ono wręcz podstawą do zdiagnozowania zaburzeń krążenia czy chorób serca zarówno u ludzi, jak i zwierząt. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak działa mobilny aparat EKG.

Elektrokardiogram, co to właściwie jest?

Przez elektrokardiogram, czyli EKG, rozumie się dziś nie toporne urządzenie, będące wyposażeniem szpitali czy innych placówek medycznych. Rozwój techniki umożliwił zakup przenośnego odpowiednika sprzętu o porównywanej jakości. Mobilny aparat EKG wykorzystuje się:

  • przy okazji domowych wizyt lekarzy
  • w trudnych przypadkach, gdzie przewiezienie pacjenta do szpitala jest chwilowo niemożliwe
  • w sytuacjach nagłych

Stosunkowo niskie ceny urządzeń spowodowały, że stały się wyposażeniem coraz większej ilości gospodarstw domowych. Jeśli członek rodziny ma problem z sercem, jest to zakup wręcz niezbędny.

Mobilny aparat EKG – jak to działa?

Jest to urządzenie rejestrujące czynność mięśnia sercowego. Podczas trwania badania analizie podlega częstość i rodzaj występujących skurczy. Badanie EKG pozwala wykryć wszelkie zaburzenia pracy serca, m.in. niedokrwienie czy arytmię.

Jak wygląda badanie elektrokardiografem?

  1. Pacjent kładzie się na wznak (wygodnie na plecach)
  2. Przypinane są elektrody – sześć na piersi oraz na specjalne klamrowe na palcach (odpowiednie umiejscowienie jest zobrazowane na instrukcji obsługi dołączonej do sprzętu lub na opakowaniu)
  3. Podpięte pod komputer EKG rejestruje skurcze serca i przenosi je na ekran (widać je na elektronicznym wyświetlaczu, niektóre aparaty drukują wyniki)
  4. Wynik badania podlega specjalistycznej interpretacji (instrukcja obsługi zawiera wskazówki, jak poprawnie odczytać najprostsze wskaźniki, jednakże zaleca się także kontrolną wizytę u kardiologa)

Całe badanie trwa około 10 minut, jest nieinwazyjne i komfortowe dla pacjenta. Przed jego przeprowadzeniem należy ograniczyć picie kawy czy palenie tytoniu.

Mobilny aparat EKG -ile to kosztuje?

Ceny przenośnych elektrokardiogramów zaczynają się od 500 zł (aparat EKG Contec PM10). Przed zakupem należy wziąć również pod uwagę dodatkowe funkcje: rozdzielczość wyświetlacza czy pojemność wbudowanej pamięci. Ważne jest aby urządzenie miało dołączoną wewnętrzną drukarkę, pozwalającą na natychmiastowy wydruk zarejestrowanego materiału.

Jeśli zastanowimy się nad kosztem urządzenia i porównamy go z jego nieocenionymi właściwościami, nie jest on aż tak wysoki. Polecamy do całego zakupu podejść jako o inwestycji – mobilny para EKG może przecież uratować życie komuś z Twoich bliskich.