Tarot Online

Kamera sferyczna 360 – co warto o niej wiedzieć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kamera sferyczna 360 to urządzenie XXI wieku, które pozwala rejestrować filmy oraz robić zdjęcia w 360 stopniach, w wysokiej jakości. Ile kosztuje takie urządzenie? Jak działa? Czym warto się sugerować przy wyborze? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Kamera sferyczna 360 – wysokiej jakości zdjęcia i filmy

Kamera sferyczna 360 służy do tego, by nagrywać nią filmy w sposób sferyczny. W ten sposób można wykonywać także zdjęcia. Materiały można przeglądać później na komputerze i obracać obraz poprzez klikanie i przeciąganie po nim myszką. Odtwarzanie zdjęć i filmów sferycznych jest możliwe także na urządzeniach mobilnych – na tabletach i smartfonach wystarczy poruszyć palcem, by obrócić materiał i obejrzeć całą zawartość, jaką prezentuje.

Filmy nagrane za pomocą kamery sferycznej można oglądać także za pomocą specjalnych okularów VR, ponieważ większość urządzeń jest z nimi kompatybilna. W ten sposób możemy się przenieść wprost do nagrywanej sytuacji i przeżyć ją jeszcze raz!

Aparaty i kamery sferyczne nadają się idealnie na wakacyjne wyjazdy. Wystarczy przyczepić kamerę do wysięgnika lub postawić ją na statywie, by uzyskać obraz ze wszystkich stron, które nas otaczają.

Kamera sferyczna 360 – ile kosztuje takie urządzenie?

Wbrew pozorom, kamery sferyczne 360 wcale nie są takie drogie. Ceny takiego sprzętu zaczynają się już od kilkuset złotych. Kamery Xiaomi, czy Ricoh możemy kupić za około tysiąc złotych, kamery wyższej jakości, np. firmy Kodak to już wydatek rzędu 3 tysięcy złotych.

Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Obsługiwaną rozdzielczość – im jest wyższa, tym lepiej dla jakości obrazu,
  • Płynność obrazu – liczba klatek na sekundę odgrywa kluczową rolę w nagrywaniu obrazów w trakcie ruchu,
  • Obsługę kart pamięci,
  • Łączność – współczesne kamery można połączyć ze sprzętem bezprzewodowo i przesyłać pliki pomiędzy urządzeniami.

W przedziale do tysiąca złotych warto zwrócić uwagę na model Samsung GEAR360 – kamera wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 3840 x 1920 pikseli i nagrywa obraz w Full HD. Sprzęt posiada tryb zdjęć nocnych oraz funkcję stabilizacji obrazu.

Powyżej tysiąca złotych możemy kupić Ricoh Theta S. To kamera sportowa, która umożliwia strumieniowanie i transmitowanie obrazów w Full HD. Sprzęt posiada funkcję redukowania szumu, obsługuje różne scenariusze fotografowania i oferuje zapisywanie obrazów w formacie RAW.