Tarot Online

Jak zabezpieczyć smartfona przed kradzieżą?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach, kiedy większość transakcji można wykonać za pomocą telefonu, jedną z niezbędnych praktyk jest zabezpieczenie urządzenia mobilnego. Jak zabezpieczyć smartfona przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć smartfona przed kradzieżą? Software

Jednym ze skutecznych sposobów na to, by zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, jest wgranie na nim specjalnego software, które pozwoli nam zlokalizować urządzenie. Aplikacje takie jak np. Prey mogą nie tylko podać dokładne miejsce, w którym znajduje się telefon. Mogą także wysyłać powiadomienia alarmowe, a nawet wiadomości do osób, które posiadają urządzenie.

Inne oprogramowanie do ochrony smartfona, to Bitdefender Mobile Security & Antivirus. Aplikacja, poza podaniem dokładnej lokalizacji urządzenia, może także wykonać zdjęcie osobie, która będzie próbowała je odblokować. By wykonanie zdjęcia było możliwe, należy uruchomić moduł antykradzieżowy oraz dać programowi dostęp do wiadomości i aparatu fotograficznego. Podobne funkcje znajdziemy także w aplikacji Prey Anti-Theft, ESET, czy Cerberus.

Programy antykradzieżowe mają z reguły moduł zdalnej obsługi. Dzięki temu można zarządzać telefonem z poziomu innego urządzenia, np. komputera. W ten sposób można zarządzać plikami, wysyłać powiadomienia i alarmy na urządzenie, a także prześledzić historię logowania. Jakie są inne sposoby na to, by zabezpieczyć telefon przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć smartfona przed kradzieżą? Inne sposoby

Inny sposób na zabezpieczenie telefonu przed kradzieżą to… obudowa. Niektóre z modeli są nie tylko wodo-, czy wstrząsoodporne, ale i także kradzieżoodporne. Obudowa, która z pewnością zniechęci złodzieja, to obudowa mocowana za pomocą śrub. Do jej rozmontowania (np. w celu zamienienia karty SIM) potrzebny jest zestaw kluczy imbusowych.

Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko utraty smartfona, można go także przypiąć na specjalną smyczkę lub stalową linkę. W ten sposób uchronimy telefon nie tylko przed kradzieżą, ale też i przed przypadkowym wypadnięciem z kieszeni.

Pomocne może być także:

  • Wyświetlenie danych kontaktowych na ekranie blokady – opcję te posiadają urządzenia z systemem operacyjnym Android,
  • Zaszyfrowanie karty pamięci telefonu hasłem,
  • Regularne wykonywanie kopii zapasowej,
  • Ustawienie dodatkowego hasła dostępu do blokowania,
  • Ubezpieczenie telefonu.