Tarot Online

Jak wzmocnić sygnał WiFi? Poznaj najnowsze rozwiązania!

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wielu odbiorców Internetu nie zdaje sobie sprawy, że prędkość transmisji danych określana w umowie z dostawcą jest jedynie prędkością połączenia przewodowego, nie zaś sygnału sieci WiFi. Ta bywa kapryśna, może nie działać w określonych miejscach bądź też mieć bardzo słabą jakość. Jak wzmocnić sygnał WiFi? Podpowiadamy!

Od czego zależy zasięg WiFi?

Przede wszystkim od zasięgu naszego routera. W optymalnych warunkach powinien mieć on zasięg o promieniu nawet do stu metrów. W rzeczywistości jest on jednak dużo mniejszy, a wpływ mają na to materiały, z których wykonane są ściany czy strop. Dodatkowo moc sygnału zależy z całą pewnością od ilości użytkowników, a także od miejsca, w którym się znajduje.

Jak wzmocnić sygnał WiFi?

Jeżeli sieć nie działa za dobrze, a strony ładują się powoli, pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać, jest próba przesunięcia urządzeń bliżej routera, bądź też przeniesienie samego urządzenia. Najczęstszym błędem jest chowanie routera w szafie, bądź jakimś pomieszczeniu gospodarczym. Wyciągnijmy go na powierzchnię i zobaczmy jaki wpływ będzie miało to na nasz sygnał.

Repeatery i access pointy

Czyli po polsku wzmacniacze sygnału i dodatkowe punkty dostępu. Trudno bowiem oczekiwać, że router umiejscowiony na parterze będzie sięgał najwyższego piętra, po drodze obsługując wszelkie urządzenia. Dobrym wyjściem jest wtedy postawienie właśnie takich wzmacniaczy i punktów, które można kupić zarówno w marketach jak i w autoryzowanych sklepach operatorów. Przechwytują one sygnał, wzmacniają go i przekazują dalej.

Zmiana kanału WiFi

Sieć bezprzewodowa działa na zasadzie nadawania sygnałów na wielu kanałach. Router, który dostaliśmy od operatora działa na jednym z nich. Może się jednak okazać, że osoba mieszkająca w pobliżu również ma router, który pracuje na tym samym kanale i sprzęty zakłócają się nawzajem. Sami kanału nie zmienimy, jednak możemy poprosić o to obsługę techniczną naszego operatora, która zrobić to powinna bez problemu i bez konieczności odwiedzania nas w domu.

Nowatorskie rozwiązanie

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. Systemy Mesh. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które skutecznie zapewnia szybkie i bezproblemowe działanie naszej sieci w domu. Zwiększa jej wydajność i prędkość- doprowadzając ją nawet do tzw. sfer martwych. systemy te składają się z nadajników, które rozmieszczamy w całym budynku. Są proste w obsłudze, możliwe do konfiguracji za pomocą smartfona i atrakcyjne w wyglądzie. Są jednak trochę drogie.