Jak wybrać urządzenie wielofunkcyjne do biura? Porady dla przedsiębiorców

0

Urządzenie wielofunkcyjne do biura to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw.  Nie zajmuje ono wiele miejsca, a pełni równocześnie kilka niezbędnych do funkcjonowania firmy funkcji. Podpowiadamy czym kierować się podczas zakupu takiego urządzenia.

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne?

Jest to sprzęt, za pomocą którego możemy drukować, kopiować, skanować czy też faksować nasze dokumenty. Wyróżniamy dwa rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych: są to urządzenia atramentowe oraz laserowe. Pierwsze z nich są tańsze i cieszą się dosyć dużą popularnością. Wyróżniają się małym zużyciem prądu i cichą pracą. Mają bardzo kompaktowe rozmiary.

Urządzenia laserowe natomiast są nieco droższe, jednak przy regularnym i intensywnym użytkowaniu są dużo bardziej ekonomiczne. Gwarantują najwyższą jakość, są bardzo wydajne, a ich tempo pracy jest szybkie. Zużywają jednak więcej prądu niż urządzenia atramentowe.

Jak wybrać urządzenie wielofunkcyjne do biura?

Przede wszystkim należy zacząć od ustalenia ilości dokumentów, które będą tworzone za jego pomocą oraz pomyśleć, które z funkcji będą przez nas najczęściej używane. W przypadku niewielkiej ilości drukowanych bądź też kserowanych dokumentów może wystarczyć już drukarka za ok. 500 zł, przy średniej ok. 1000zł, a przy bardzo dużej należy szykować się na koszt ok. 1500zł.

Drugą kwestią jest rodzaj tworzonych przez nas dokumentów. Jeżeli będziemy głównie tworzyć materiały tekstowe, wtedy powinniśmy postawić na urządzenie atramentowe. Zaś urządzenie laserowe przyda się, gdy na dokumentach znajduje się dużo zdjęć, wykresów czy też innych grafik.

Ważne informacje

Przed zakupem sprzętu należy zapoznać się z dwiema informacjami zamieszczonymi przez producenta  każdego modelu.  Musimy dowiedzieć się ile kosztuje wymiana tonera lub tuszu (może istnieje jego tańszy odpowiednik?), a także ile stron kolorowych i czarno-białych może wydrukować dane urządzenie.

Urządzenie wielofunkcyjne z WiFi

Jeżeli zdecydujemy się na model łączący się z siecią WiFi, bez problemu będziemy mogli nim sterować za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Zalety takiego rozwiązania są dosyć oczywiste- pozwala na usprawnienie pracy, poprzez jednoczesne podłączenie wielu komputerów, a także przesyłanie plików bez ruszania się z miejsca.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu tekstowi wybierzesz odpowiednie urządzenie wielofunkcyjne do swojego biura.

 

Komentowanie wyłączone