Tarot Online

Jak wybrać powerbanka? Czym się kierować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W społeczeństwie, gdzie nawet dzieci posiadają własne telefony komórkowe, przenośne ładowarki są gadżetem wręcz niezbędnym. Stąd też duży popyt i jeszcze większa możliwość oferowanych urządzeń na rynku. Podpowiadamy jak wybrać powerbanka, tak by był idealny dla Ciebie.

Ważne wydarzenia, praca, potrzeba utrzymania kontaktu z ludźmi oddalonymi od nas niekiedy o kilkaset tysięcy kilometrów. Wszystko to sprawia, że niezbędne stały się urządzenia służące do komunikacji na odległość. Jeśli chcesz przedłużyć czas pracy ich akumulatorów, niezbędny zdaje się zakup przenośnego powerbanka.

Jak wybrać powerbanka?

Kiedy zdecydujesz już, że zakup przenośnego akumulatora to dobry pomysł, warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty.

  • Ilość mAh (miniamperogodzin) – oznacza pojemność wbudowanej baterii. Powinna być przynajmniej 2 razy większa od akumulatora, który zamierzasz ładować. Im większa ilość mAh, tym więcej razy będziesz w stanie naładować swoje urządzenie do pełna.
  • Natężenie prądu – wartość decydująca o szybkości ładowania Twojego urządzenia. Czasami 1 Amper to za mało. Jeśli chcesz, by bateria napełniała się szybciej – wybierz te o wartości 2 lub nawet 3 A.
  • Obudowa – powinna być odporna na uszkodzenia oraz wyświetlać stan załadowania powerbanka.
  • Wyposażenie w kable USB – dobry przenośny akumulator pozwala na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Umożliwiają to wbudowane w większej ilości kable USB z różnymi końcówkami.

Pojemność wbudowanej baterii w komórkach wynosi od około 2000 do 10 000 mAh. W laptopach czy tabletach wartości są jeszcze większe. Trzeba będzie więc wziąć pod uwagę, jakie urządzenia będziemy chcieli ładować. Na rynku oferowane są przenośne akumulatory o pojemności kilkudziesięciu tysięcy mAa, np. Xiaomi ZMI o mocy 20000 mAh. Będzie to jednak dużo droższe rozwiązanie niż zakup standardowego powerbanka, których koszt to kilkadziesiąt złotych.

Zestawienie najlepszych przenośnych akumulatorów dostępnych na rynku w 2019 r.

  • Xiaomi Mi Powerbank 2 C – moc 20 tysięcy mAh, cena: 90 zł
  • Adata Powerbank P20000D – moc: 20 tysięcy mAh, cena: 80 zł
  • Gembird – moc 12 tysięcy mAh, cena: 40 zł
  • Samsung Battery Pack – moc: 10 tysięcy mAh, cena: 65 zł
  • Sunen S80 -moc 8 tysięcy mAh, cena: 95 zł

Nie jeden z nas nie wyobraża sobie życia bez laptopa, tableta czy telefonu komórkowego. Niestety, urządzenia te należy regularnie ładować. Najczęściej wbudowane w nie baterie nie starczają na dłużej niż 2 dni użytkowania. W sytuacji, kiedy dostęp do prądu jest ograniczony – rozwiązaniem będzie przenośna ładowarka.