Tarot Online

Jak skutecznie sprzedawać? 5 porad dla branży elektronicznej

Jak skutecznie sprzedawać? W dzisiejszym artykule zebraliśmy 5 cennych porad dla producentów elektroniki. Wiele z nich można zastosować także w odniesieniu do innych branż. Zachęcamy do sprawdzenia!

Jak skutecznie sprzedawać? 5 porad dla producentów elektroniki

#1 Jak skutecznie sprzedawać? Bądź aktywny w Social Media

Obecność w mediach społecznościowych jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie tam przebywają najczęściej nasi klienci. Liczba aktywnych użytkowników portali typu Facebook, Twitter, czy Instagram wciąż rośnie, za pomocą mediów społecznościowych poznają oni opinie o produktach, a także wyrażają własne zdanie. Social media pomagają zwiększyć jakość obsługi klienta oraz wybadać rynek – dzięki nim dowiesz się, co ludzie mówią o Twoich produktach i jakie są ich potrzeby związane z Twoją branżą.

#2 Przemawiaj językiem korzyści

Język korzyści to jedna z kompetencji, której uczą sprzedawców wszędzie i zawsze, niezależnie od branży. Jak najbardziej słusznie! Aby skutecznie sprzedawać, warto podkreślać realne korzyści, jakie dany produkt da klientowi – w reklamach, w opisach produktów, w bezpośrednich rozmowach.

#3 Dbaj o jak najwyższą jakość obsługi klienta

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz w sklepie stacjonarnym, czy za pomocą e-sklepu, zawsze dbaj o należytą jakość obsługi klienta. Twoi pracownicy, BOK, a także osoby obsługujące czaty i skrzynki mailowe powinni być zawsze dobrze przygotowani pod względem merytorycznym i chętni do pomocy klientom.

#4 Dostosuj stronę internetową do urządzeń mobilnych

W dzisiejszych czasach wszystkie strony internetowe powinny być w pełni responsywne, ponieważ większość konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych. Coraz częściej dokonujemy zakupu z poziomu smartfona, w związku z czym strony internetowe powinny być dostosowane tak, by otwierały się poprawnie także na mniejszych ekranach.

#5 Postaw na oryginalne opakowanie produktowe

Jak skutecznie sprzedawać? W branży elektronicznej duży wpływ na decyzje zakupowe klienta ma opakowanie produktowe. Pudełka na gadżety elektroniczne, zaprojektowane samodzielnie przez produkujące je firmy, przyciągają wzrok i zachęcają do zakupu. Nie bez powodu pudełka Apple są takie popularne – ich design odwołuje się do rzetelności, solidności, prestiżu i niezawodności marki.

Projektowanie opakowań, które zachęcą do zakupu, a także przekażą ważne informacje na temat marki, wcale nie jest takie trudne. Wystarczy spojrzeć na projekty wykonywane przez niektóre znane firmy w Polsce oraz na świecie.