Tarot Online

Jak skutecznie sprzedawać? 5 porad dla branży elektronicznej

2019.08.05

2 minuty i 5 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
 • Jak skutecznie sprzedawać? 5 porad dla producentów elektroniki
  • #1 Jak skutecznie sprzedawać? Bądź aktywny w Social Media
  • #2 Przemawiaj językiem korzyści
  • #3 Dbaj o jak najwyższą jakość obsługi klienta
  • #4 Dostosuj stronę internetową do urządzeń mobilnych
  • #5 Postaw na oryginalne opakowanie produktowe
Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak skutecznie sprzedawać? W dzisiejszym artykule zebraliśmy 5 cennych porad dla producentów elektroniki. Wiele z nich można zastosować także w odniesieniu do innych branż. Zachęcamy do sprawdzenia!

Jak skutecznie sprzedawać? 5 porad dla producentów elektroniki

#1 Jak skutecznie sprzedawać? Bądź aktywny w Social Media

Obecność w mediach społecznościowych jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie tam przebywają najczęściej nasi klienci. Liczba aktywnych użytkowników portali typu Facebook, Twitter, czy Instagram wciąż rośnie, za pomocą mediów społecznościowych poznają oni opinie o produktach, a także wyrażają własne zdanie. Social media pomagają zwiększyć jakość obsługi klienta oraz wybadać rynek – dzięki nim dowiesz się, co ludzie mówią o Twoich produktach i jakie są ich potrzeby związane z Twoją branżą.

#2 Przemawiaj językiem korzyści

Język korzyści to jedna z kompetencji, której uczą sprzedawców wszędzie i zawsze, niezależnie od branży. Jak najbardziej słusznie! Aby skutecznie sprzedawać, warto podkreślać realne korzyści, jakie dany produkt da klientowi – w reklamach, w opisach produktów, w bezpośrednich rozmowach.

#3 Dbaj o jak najwyższą jakość obsługi klienta

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz w sklepie stacjonarnym, czy za pomocą e-sklepu, zawsze dbaj o należytą jakość obsługi klienta. Twoi pracownicy, BOK, a także osoby obsługujące czaty i skrzynki mailowe powinni być zawsze dobrze przygotowani pod względem merytorycznym i chętni do pomocy klientom.

#4 Dostosuj stronę internetową do urządzeń mobilnych

W dzisiejszych czasach wszystkie strony internetowe powinny być w pełni responsywne, ponieważ większość konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych. Coraz częściej dokonujemy zakupu z poziomu smartfona, w związku z czym strony internetowe powinny być dostosowane tak, by otwierały się poprawnie także na mniejszych ekranach.

#5 Postaw na oryginalne opakowanie produktowe

Jak skutecznie sprzedawać? W branży elektronicznej duży wpływ na decyzje zakupowe klienta ma opakowanie produktowe. Pudełka na gadżety elektroniczne, zaprojektowane samodzielnie przez produkujące je firmy, przyciągają wzrok i zachęcają do zakupu. Nie bez powodu pudełka Apple są takie popularne – ich design odwołuje się do rzetelności, solidności, prestiżu i niezawodności marki.

Projektowanie opakowań, które zachęcą do zakupu, a także przekażą ważne informacje na temat marki, wcale nie jest takie trudne. Wystarczy spojrzeć na projekty wykonywane przez niektóre znane firmy w Polsce oraz na świecie.