Tarot Online

Jak robić dobre zdjęcia telefonem? Porady dla każdego

2019.04.05

2 minuty i 13 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Pokombinuj z ustawieniami
  • Włącz tryb siatki
  • Zadbaj o przestrzeń!
  • Zabieraj aparat wszędzie
  • Zapomnij o lampie błyskowej
  • Nie używaj cyfrowego zoomu
  • Końcowa obróbka
Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Stare porzekadło mówi, że najlepszy jest ten aparat, który nosi się przy sobie. Większość z nas nie rozstaje się ze swoim smartfonem ani na krok, dlatego jest to najlepszy środek do utrwalania momentów. W naszym artykule podpowiemy, jak zrobić dobre zdjęcia telefonem.

Pokombinuj z ustawieniami

Nawet jeżeli posiadamy dobry sprzęt, jednak nieodpowiednio ustawiony, nasza praca nie przyniesie efektów, których moglibyśmy oczekiwać. Podstawowymi kwestiami są rozdzielczość oraz jakość zdjęć, które powinny być ustawione na maksa. Warto przetestować inne funkcje aparatu i dopasować je pod nasze indywidualne wymagania. Dobrym pomysłem jest usunięcie datowania ze zdjęć czy ustawienie miejsca zapisu naszych wytworów.

Włącz tryb siatki

Tryb siatki polega na tym, że na ekranie pojawia się 9 prostokątów. Przecięcia ich linii ukazują nam mocne punkty obrazu. To właśnie w tych miejscach powinniśmy umieszczać najważniejsze elementy naszego zdjęcia.

Zadbaj o przestrzeń!

Zbyt ciasne kadry nie są ładne, psują całą kompozycję zdjęcia. Dlatego należy fotografować obiekty czy osoby w taki sposób, aby dać im trochę miejsca do oddechu. Dobrze jest pokazać co się dzieje koło głównego bohatera. Można na zdjęciu pokazać elementy otoczenia, przechodzących ludzi, czy piękny widok w tle. Na pewno to naszej kompozycji nie zaszkodzi!

Zabieraj aparat wszędzie

Najbardziej interesujące kadry mogą się przydarzyć w najmniej spodziewanych momentach i w najbardziej niespodziewanych miejscach, Warto nauczyć się patrzeć na świat kadrami, obserwować ludzi, ich reakcje, emocje, otaczający Cię świat, zwierzęta i rośliny. Nie zastanawiaj się jak robić dobre zdjęcia telefonem, tylko próbuj! Praktyka czyni mistrza.

Zapomnij o lampie błyskowej

Zdjęcia robione z włączoną lampą wychodzą sztuczne, a osoba, którą fotografujemy jest oszpecona bladą twarzą i czerwonymi, świecącymi oczami. Takie zdjęcie nigdy nie wyjdzie dobrze. Dlatego najlepiej wyłączyć lampę i przestawić się na automatyczny tryb nocny.

Nie używaj cyfrowego zoomu

Cyfrowy zoom, tak jak wyżej wspomniana lampa błyskowa, może zniszczyć każde zdjęcie. Skutecznie psuje on jakość zdjęcia, dlatego też jeśli chcemy coś sfotografować z bliska- po prostu podejdźmy parę kroków bliżej.

Końcowa obróbka

Tak jak zdjęcia robione tradycyjnym aparatem fotograficznym, tak i te zrobione przez naszego smartfona potrzebują dobrej obróbki. Pobaw się kontrastem, jasnością, nasyceniem. Możesz nadać zupełnie nowy klimat swojemu dziełu!

Mamy nadzieję, że nasze rady pomogły zrozumieć Ci jak robić dobre zdjęcia telefonem. I że teraz, stosując się do nich uzyskasz efekty o jakich wcześniej mogłeś tylko pomarzyć.