Tarot Online

iPad czy Tablet – co lepsze?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kiedy na rynku pojawiały się pierwsze tablety, Apple zagarnął prawie całą przestrzeń w tym temacie dla siebie. Konkurencja szybko jednak zrozumiała, jak wielkie pieniądze mogą stać za tym biznesem i choć nikt nie potrafił stworzyć lepszych tabletów, zaczęto je produkować na masową skalę i to po dużo niższej cenie. Porównajmy więc: iPad czy tablet- co lepsze?

Androi, Windows, iOS

Przy wyborze tabletu najważniejszy jest system operacyjny, który będzie dopasowany do swojego użytkownika. Wojna gigantów trwa w najlepsze. Każdy z producentów oprogramowania stara się tworzyć produkty jak najlepsze. Można się w tym pogubić. Dlatego pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, to spojrzenie na swój obecnie używany telefon. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeżeli wybierzemy ten system, będziemy zwyczajnie zadowoleni. Zdążyliśmy się już bowiem przyzwyczaić do obsługi, a i komunikacja naszych urządzeń będzie o wiele lepsza.

iPad czy Tablet- co lepsze?

iPad

Główną charakterystyczną cechą produktów tworzonych przez Apple, jest ich bardzo duża przejrzystość., która naprawdę potrafi cieszyć oko. iPad niczym się pod tym względem nie różni. Jego interfejs jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Dodatkowo, z całą pewnością sprawdzi się w biurze- bez problemu można podłączyć do niego klawiaturę Bluetooth (chociaż warto przed zakupem sprawdzić zgodność urządzeń).

To, czym iPad może odstraszać, jest z całą pewnością cena. Użytkownicy zwykle zwracają na nią uwagę w pierwszej kolejności. U Apple jest ona z całą pewnością wysoka, lecz mamy pewność, że nie przesadzona. Za wydane pieniądze otrzymujemy bowiem odpowiednio dobre urządzenie. Jakość wykonania powinna zadowolić każdego.

Tablet

Android

Tablet z androidem to świetna opcja dla każdego, kto jest aktywnym użytkownikiem Internetu. Dla tego systemu aplikacji jest masa. W Google Play możemy znaleźć dosłownie wszystko. I choć czasami natrafimy na jakieś śmieciowe treści, to nie powinno być problemem, jeśli wiemy czego szukamy.

Spektrum cenowe jest szerokie i zaczyna się od 200 zł i kończy na sprzętach wartych ponad 3 tysiące. Niższy koszt urządzenia to oczywiście kompromisy, które można zauważyć podczas jego użytkowania. Godzimy się na gorszy ekran, czy gorszą jakość wykonania. Dlatego też, myśląc o androidzie powinniśmy sprawić sobie tablet z przynajmniej 1 GB RAM-u i wydajnym układem. Nie chcemy się chyba denerwować za każdym razem kiedy włączymy swój tablet, czyż nie?

Windows

Windows to system, na którym można się pobawić, a zarazem bardzo wygodnie popracować. Sprawdzi się nie tylko jako tablet, ale także jako mały i podręczny netbook. Można go też podłączyć do komputera czy telewizora, podpiąć mysz i klawiaturę i mieć przenośną stację roboczą.

Windows to system bardzo przystępny, a jego obsługa na ekranie dotykowym jest bardzo przyjemna. Problemem jest tylko brak niektórych aplikacji znanych z Androida. Jednak należy pamiętać, że ta platforma stale się rozwija.

Podsumowanie

iPad czy tablet- co lepsze? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Jednak jedno jest pewne- nie należy na swoim sprzęcie oszczędzać. Mówi się, że kto kupuje tanio, kupuje drożej. Oszczędzając na technologiach musimy się liczyć z kompromisami. Sprzęt może zachowywać się ociężale, a korzystanie z niego nie sprawi nam przyjemności. Do cen podchodźmy więc z pewną dozą ostrożności- szczególnie jeśli chodzi o Androida.