Tarot Online

Darmowe antywirusy na Androida – który z nich wybrać?

2019.05.27

1 minuta i 53 sekunda

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Darmowe antywirusy na Androida – na co trzeba uważać?
  • Darmowe antywirusy na Androida
    • Sophos Mobile Security
    • Avast Mobile Security
    • AVG Antivirus Free
    • Avira Antivirus Security
Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Liczba zagrożeń związanych z urządzeniami mobilnymi wciąż wzrasta. Nic więc dziwnego, że konieczne jest instalowanie zabezpieczeń. Jakie darmowe antywirusy na androida warto wypróbować, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo?

Darmowe antywirusy na Androida – na co trzeba uważać?

System Android ma to do siebie, że w przeciwieństwie do urządzeń Apple, można pobierać i instalować na smartfonie aplikacje pochodzące z dowolnych źródeł. Fałszywe aplikacje tworzone przez hakerów, by wyłudzić dane lub uszkodzić urządzenie, pojawiają się nawet w sklepie Google.

Darmowe antywirusy na Androida mają na celu uchronić przed zagrożeniami płynącymi z włamania do naszego urządzenia przez osoby niepowołane. Mają także ograniczyć ilość odbieranego spamu oraz pomóc w sytuacji, gdy urządzenie zostanie skradzione. Które z nich warto wypróbować?

Darmowe antywirusy na Androida

Sophos Mobile Security

Jedną z wartych polecenia darmowych aplikacji antywirusowych jest Sophos Mobile Security. To program, który skanuje nasze urządzenie, a także reaguje na to gdy jakaś niepożądana aplikacja próbuje się dostać do prywatnych danych. Sophos Mobile Security posiada funkcję ochrony przed kradzieżą oraz umożliwia zlokalizowanie, oraz zdalne zablokowanie zgubionego telefonu.

Avast Mobile Security

Avast Mobile Security to bardzo popularny program antywirusowy na urządzenia mobilne. Aplikacja posiada firewall, z jej pomocą można blokować połączenia przychodzące i skanować wiadomości e-mail. Avast Mobile Security pomaga zlokalizować zgubione lub skradzione urządzenie, a także filtrować wiadomości sms.

AVG Antivirus Free

AVG Antivirus Free to znana użytkownikom komputerów aplikacja antywirusowa. Program posiada funkcję Anti-Theft, blokuje także wszelkie niepożądane wirusy, malware i spyware. Ciekawą funkcją oferowaną przez program jest tzw. pułapka zdjęciowa – w przypadku, gdy ktoś wprowadzi 3 x niepoprawny kod PIN, urządzenie wykona zdjęcie tej osoby i wyśle je do właściciela telefonu, wraz z dokładnym czasem i lokalizacją zdarzenia.

Avira Antivirus Security

Avira Antivirus Security w swojej bezpłatnej wersji potrafi blokować dostęp do aplikacji, monitorować pocztę elektroniczną i skanować w poszukiwaniu potencjalnie niechcianych aplikacji. Dodatkowe funkcje, to ochrona przed kradzieżą i doradca ds. prywatności – w ten sposób możemy mieć pewność, że zainstalowane na naszym telefonie aplikacje są zaufane.