Tarot Online

Asystent głosowy Google – jak z niego korzystać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Obiektyw do iPhone’a – czy warto zainwestować w zewnętrzny obiektyw ... należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Asystent głosowy Google jest testowany w Polsce już od paru miesięcy. Jednak całkiem niedawno udostępniono go w wersji próbnej wybranym użytkownikom smartfonów. W czym może pomóc i jak możemy go wykorzystać? Wyjaśniamy!

Podstawowe funkcje

Polska wersja zapewne nie będzie się znacznie różnić od angielskiej. Asystent głosowy Google wyświetla nam wszelkie ważne informacje, tj. prognoza pogody czy planowane przez nas spotkania. Ponadto jest w stanie je nam przeczytać na głos. W dodatku można poprosić go o włączenie budzika na dowolną godzinę czy chociażby o włączenie funkcji latarki.

Nasze podręczne źródło wiedzy

Z asystentem możemy rozmawiać w sposób jak najbardziej naturalny. Rozumie o co go pytamy, a co więcej, zna wiele przydatnych informacji! Bez trudu możemy zadać mu pytania na wszystkie frapujące nas tematy. W bardzo łatwy i szybki sposób dowiemy się jaki był ostatni wynik meczu naszej ulubionej drużyny czy chociażby gdzie znajdziemy najbliższe kino czy też galerię handlową. W dodatku bez problemu możemy przetłumaczyć zwroty z jednego języka na inny. Nigdy dogadywanie się za granicą nie było takie łatwe!

Jaka to melodia?

Asystent głosowy Google jest niesamowitym znawcą muzyki. Jeżeli chcemy dowiedzieć się jaki kawałek leci w aktualnie puszczanej przez nas stacji radiowej wystarczy dać mu go posłuchać przez chwilę. Zwykle zajmuje mu to około 5 sekund, a jest w swoich poczynaniach wręcz nieomylny! Wyszuka nam utwór, a my będziemy mogli cieszyć się tym kawałkiem niezliczoną ilość czasu.

Co na obiad?

Bardzo prawdopodobne, że asystent głosowy Google będzie połączony z platformami do zamawiania jedzenia. Wystarczy, że powiesz do telefonu na co masz ochotę i gdzie ma wysłać zamówienie, a odpowiednia dyspozycja trafi do restauracji, a z Waszego konta popłynie odpowiednia kwota. Niemożliwe? A jednak!

I trochę humoru na deser

Google zadbał też o to, abyśmy się dobrze bawili podczas używania asystenta. Możemy poprosić go o opowiedzenie dowcipu, czy też tzw. „suchara”. W dodatku potrafi śpiewać. I stale się uczy, racząc nas różnymi ciekawostkami.

Asystent głosowy Google nie będzie wielką rewolucją, ale na pewno ułatwi i umili użytkowanie smartfona chociażby w trakcie jazdy samochodem. W dodatku dzięki połączeniu go z głośnikiem Google Home, przeznaczonym do użytku domowego, będzie można stworzyć namiastkę „smart home”. Z niecierpliwością czekamy aż wyjdzie pełna wersja asystenta!